Červené kari s rýžovými nudlemi

Kari si můžete hodně přizpůsobit podle toho, jakou máte rádi zeleninu a maso. Tenhle recept je v podstatě taková klasika s kuřetem a lilkem, ale variant je opravdu hodně. Dokonale bude chutnat třeba s krevetami nebo kachnou a cukrovým hráškem. Čeho se ale musíte držet, je kari pasta, která už samotná obsahuje dost ingrediencí (viz. recept na červenou kari pastu) a potom takových přísad, jako je třeba třtinový cukr a rybí omáčka. Sice je lze vynechat, ale bude to chutnat tak, jako byste do risotta nedali parmezán. Bude se to dát sníst, ale zkrátka to nebude ono. 

Červené kari s rýžovými nudlemi


4 porce

35 minut


2 centimetry tlustý kousek zázvoru

3 až 4 lžíce červené kari pasty

600ml kokosového mléka

2 kuřecí prsa

1/2 cukety

1 lilek

100g cherry rajčat

1 stonek citronové trávy

3 lžíce rybí omáčky

lžíce třtinového cukru

šťáva z 1 limetky

čerstvý koriandr

150g hub enoki

250g rýžových nudlí


1.

Zázvor oloupejte, nakrájejte na slabé plátky a zprudka ho opečte v pánvi na 2 lžících oleje. Potom přidejte pastu a opékejte zhruba půl minuty. 

2.

Vše zalijte kokosovým mlékem a přiveďte k varu. Kuře nakrájejte na nudličky, lehce ho osolte a přidejte do omáčky. Nechte vše vařit 2 minuty a pak přidejte na kostičky nakrájenou cuketu a lilek a rajčata překrojená napůl. 

3.

Citronovou trávu trochu rozmáčkněte, aby se uvolnila šťáva a přidejte ji do pánve. Potom přilijte rybí omáčku, přisypejte cukr a vše vařte 10 minut. 

4.

Mezitím si uvařte nudle. V hrnci přiveďte vodu k varu a osolte ji. Pak přidejte nudle a vařte je 3 až 4 minuty. 

5.

Do hotového kari přidejte šťávu z limetky a vařte ještě 2 až 3 minuty. Nakonec přidejte nudle a můžete podávat společně s čerstvým koriandrem a houbami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *