Vánočka

Tenhle recept mi dal trochu zabrat, a proto ho sem dávám až teď. je to 4. pokus tohohle receptu a myslím, že nakonec se povedl dost dobře. Každý rok děláme vánočku, ve které je strašně másla a je celkem těžká.. Já chtěl tentokrát udělat takovou, aby byla nadýchaná, ale stále měkká a ne moc suchá. ze začátku to byl ale trochu problém, protože těsto bylo moc řídké a v troubě se trhalo.

Až tedy začnete s pečením, tak si dejte opravdu záležet s hnětením těsta. je potřeba, aby bylo opravdu propracované a dokonale hladké. během pečení potom vyberte vhodný podklad. někdo rád peče na pečícím papíru a někdo na silikonové podložce. No a tady záleží na tom, s čím máte lepší zkušenosti a s čím umíte pracovat. No a kdybyste měli problém vychytat teplotu ve vaší troubě, tak se nebojte překrýt vánočku alobalem, kdyby moc zhnědla. je to lepší, než zbytečně snižovat teplotu, protože nakonec může střed zůstat syrový, anebo se vánočka rozteče…


vánočka


1 vánočka

2 hodiny


42g čerstvého droždí

lžíce hladké mouky

lžíce cukru

lžíce teplého mléka

 

450g hladké mouky

110g polohrubé mouky

50ml teplé vody

50g rozinek

40g mandlí

100g másla

1 vejce

150ml mléka

100g cukru

1/2 lžíce vanilkového cukru

lžička rumu

1/4 lžičky soli

kůra z 1 citronu

vejce na potření a mandle na posypání


1.

Droždí smíchejte s moukou, cukrem a mlékem a nechte vše 15 minut odpočinout, dokud nevykyne kvásek. Do toho potom přidejte 3 lžíce mouky a přilijte teplou vodu. Míchejte, dokud nevznikne lepkavá kaše. Tu nechejte 20 až 25 minut kynout. 

2.

Rozinky namočte do směsi teplé vody a rumu v poměru 2:1 a mandle nasekejte nahrubo.

3.

V míse promíchejte obě mouky, máslo, vejce, mléko, cukr, rum, sůl, citronovou kůru a vykynutý omládek. Potom vše smíchejte a nechejte těsto 10 minut propracovat. Výsledné těsto musí být hladké a nesmí se lepit. 

4.

Do připraveného těsta zapracujte nasáklé rozinky a mandle. Pak ho už jen lehce zaprašte moukou a dejte na 45 minut kynout.

5.

Vykynuté těsto rozdělte na 6 stejných dílů. Z každého udělejte bochánek a chvíli ho povalujte, jako byste chtěli vytvořit kouli. Tu potom rozválejte na váleček dlouhý zhruba 20 centimetrů a stejně postupujte i u ostatních kusů těsta.

6.

Válečky spojte k sobě a dva krajní přeložte přes sebe. Jeden si nechte v ruce a vyměňte ho opět s krajním z druhé strany. Ten si zase nechte ruce a takhle vždy překládejte krajní válečky doprostřed, dokud neupletete celou vánočku.

7.

Upletenou vánočku dejte na plech buď s pečícím papírem nebo se silikonovou podložkou – záleží na tom, jak se vám peče lépe. Potom ji nechtě ještě 20 až 30 minut kynout. (Kdybyste měli pocit, že nedrží moc dobře spletená, tak do ní zapíchněte špejli, která ji podrží.) 

8.

Rozpalte troubu na 190°C. Pokud chcete křupavější kůrku, tak použijjte horkovzduch, jinak klasické pečení..

9.

Vánočku potřete vejcem, posypejte mandlemi a pečte 10 minut na 190, aby vyběhla a pak teplotu ztlumte na 180. pokud by i to bylo hodně a vánočka byla moc tmavá, tak ji přikryjte alobalem. Až teplotu ztlumíte, tak vánočku pečte ješte 35 minut.

10. 

Hotovou ji nechte vychadnout a úplně na závěr ji můžete ještě posypat moučkovým cukrem. 

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *