Pekanový koláč

Pekanový koláč


1 koláč o průměru 25 centimetrů

1 hodina 30 minut


Těsto

400g hladké mouky

špetka soli

150g másla

75g vody

 

Náplň

250g pekanových ořechů

2 vejce

100g třtinového cukru (dark muscovado)

100ml mléka

lžička skořice

200g kukuřičného sirupu

30g rozpuštěného másla

 

žloutek a cukr na dokončení

zmrzlina k podávání


1.

Všechny ingredience na těsto smíchejte a vypracujte hladké těsto. (Jen buďte opatrní s vodou, aby se hotové těsto nelepilo, takže ji nemusíte přidávat hned všechnu, abyste pak nemuseli přidávat mouku a zbytečně si ztěžovat práci, protože jednodušší je zapracovat do těsta trochu vody, než aby se vám tam dělaly hrudky mouky…)

2.

Hotové těsto dejte chvíli odpočinout do lednice a připravte si náplň.

3.

Ořechy buď nasekejte, anebo je nechejte celé a dejte si je zatím stranou. Vejce trochu prošlehejte s cukrem a pak přimíchejte zbylé ingredience. 

4.

Rozpalte troubu na 190°C.

5.

Vyndejte těsto z lednice a oddělte od něj 1/3. Tu si dejte stranou a zbylé 2/3 si rozválejte na kruh o něco větší, než je forma. Ten potom pomocí válečku přemístěte do formy, přitlačte okraje, dovnitř nasypejte ořechy a zalijte je náplní. 

6.

Třetinu těsta, kterou jste si dali stranou, rozválejte na plát dlouhý jako forma a široký jako radélko. Tím potom plát přejeďte a těsto roztáhněte, aby vznikla mřížka. 

7.

Mřížku dejte na koláč, odkrojte přečnívající těsto a tím pak dozdobte okraj, aby vypadal hezky. Buď udělejte kolečka já, anebo třeba listy, záleží na vykrajovátku.

8.

Nakonec koláč lehce potřete žloutkem, posypejte trochou cukru a pečte v předehřáté troubě 1 hodinu, dokud se náplň neupeče a těsto nezezlátne.

9.

Hotový koláč podávejte klidně ještě trochu teplý společně se zmrzlinou.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *