Svatomartinské rohlíčky

Jsou 2 typy – kynuté a nekynuté. Ty kunuté jsou sice jedodušší na přípravu, ale chutná to jako klasický koláček, takže prostě nic moc.. Nicméně ty nekynuté jsou trochu křupavé, obalené v cukru a pro mě víc zažité, tak vám sem dneska dám recept na tyhle trochu náročnější na přípravu, ale chuťově o level lepší. 

Já je tentokrát plnil tvarohem, ale ještě lepší jsou s povidly. Problém ale je, že tyhle druhy náplní často vytékají. Použijete-li teda tvaroh, tak si kupte měkký, ale ten zabalený jako máslo, protože jsem nenašel jediný ve vaničce, který by nebyl moc řídký. A chcete-li použít povidla, tak jen ta, která jsou opravdu hodně hustá. Až je teda budete připravovat, tak je pečte dlouho, abyste získali tuhou konzistenci, která bude připomínat pastu. No a taky tu je ještě možnost udělat makové a oříškové, ale mně osobně přijde, že jsou strašně suché a prostě to není ono. Tady teda máte recept s tvarohem, ale s náplněmi můžete jakkoliv experimentovat..

Svatomartinské rohlíčky


24 kusů

1 hodina


250g hladké mouky

100ml smetany

160g másla

 

150g měkkého tvarohu

1 žloutek

50g cukru (klidně i vanilkového)

 

150g moučkového cukru


1.

Smíchejte mouku se smetanou a máslem a vypracujte hladké těsto. To potom dejte na pár minut odpočinout do lednice.

2.

Během chlazení těsta si připravte náplň. V misce prošlehejte tvaroh se žloutkem a cukrem. (Náplň vystačí na všechny rohlíčky, takže ji pak můžete různě rozdělovat. Pokud byste dělali poloviční dávku, tak jen rozdělte tvaroh s cukrem a žloutek nechejte. S ostatními náplněmi funguje podobná gramáž, takže u povidlových rohlíčků vemte zhruba 200g povidel.

3.

Rozpalte troubu na 250°C.

4.

Vychlazené těsto rodělte na 3 části a na pomoučněné ploše z nich vyválejte kulaté placky tlusté 2 až 3 mm. Ty potom rozdělte na osminy. 

5.

Těď vytvořte rohlíčky. Vemte si jednu část těsta, dejte na ni lžičku náplně a překlopte ji zhruba třetinou trojúhelníku z těsta. Lehce přitlačte ze stran, aby náplň nevytekla a dorulujte rohlíček. Ze stran ho opět trochu zmáčkněte, aby náplň zůstala uvnitř a kraje zahněte ke středu.

6.

Připravené rohlíčky dejte na plech s pečícím papírem a pečte je 20 minut, dokud nebudou na povrchu “růžové”.

7.

Hotové rohlíčky nechte trochu zchladnout a nakonec je obalte v moučkovém cukru.

 

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *