Dýňové máslo

Začala dýňová sezona! Čas, kdy kavárny provoní dýňové latte, pekárny dýňové bábovky, cupcaky, chleby a krémy a vše to vyvrcholí Halloweenem, během kterého se dělá z dýně v podstatě všechno. Abych třeba nezůstal jen u sladkého, tak moje nejoblíběnější slaná jídla z dýně jsou například risotto, slané koláče, anebo jen když se upeče jako příloha k masu a zelenině. 

Nicméně když nemáte představu, jak dýni na začátku zpracovat, tak tu mám pro začátek jeden ze způsobů, ja připravit dýňové máslo, se kterým už potom můžete dále pracovat. Je to celkem jednoduché a vy pak máte nespočet možností. Můžete ho třeba přidat do těsta na bábovku, jíst ho na chlebu, anebo loni jsem chtěl vyzkoušet dýňový cheesecake. Ostatní se k tomu ale moc nechtěli, tak jsem trochu experimentoval a z dýňového másla udělal v podstatě “pěnu”, kterou jsem dal na hotový cheesecake a díky její výraznosti měl celý cheesecake dýňový nádech. 

Berte tedy tento recept jako základní přísadu a zkuste trochu zaexperimentovat. Jednou jsem třeba i přímíchal ořechy a udělal náplň do babky, takže se hned vrhněte na vaše originální recepty!

Dýňové máslo


Na 700ml

1 hodina 20 minut


800g dýně zbavené semínek

lžíce oleje

lžička skořice

6 hřebíčků

150g cukru (light muscovado)

50ml javorového sirupu

200ml jablečné šťávy

šťáva z 1/2 citronu


1.

Rozpalte troubu na 200°C.

2.

Dýni nakrájejte na kostky velké zhruba 3 až 5 centimetrů a dejte ji na plech vyložený pečícím papírem. Potom ji promíchejte společně s olejem, skoří a hřebíčkem a dejte ji do trouby.

3.

Dýni pečte 45 minut, dokud nebude úplně měkká.

4.

Mezitím si v rendlíku svařte cukr spolěčně javorovým sirupem, jablečnou šťávou a citronovou šťávou do hustého sirupu. Trvá to zhruba 10 minut.

5.

Připravený sirup a dýni nechejte lehce zchladnout a pak vše rozmixujte v mixéru na hladké pyré. Nepoužívejte tyčový mixér, protože pak nezískáte tak hladkou konzistenci…

6.

Hotové dýňové máslo buď zavařte, anebo ho jen dejte do lednice v uzavíratelné sklenici, kde vydrží zhruba měsíc.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *