Borůvkový koláč s jogurtem

Létu už skoro odzvonilo a borůvkám taky, takže pokud nějaké chcete nasbírat, tak je čas. A jelikož jich je všude kolem hodně, tak se nebojte jich použít dost. Přeci jen zmražené ovoce nikdy nechutná tak, jako to čerstvé, takže je zpracujte co nnejdříve. 

Co se týče těsta, tak jsem tady trochu experimentoval. Původně jsem přemýšlel nad třeným těstem, ale nakonec jsem přidal trochu jogurtu, díky kterému je potom hotový koláč lehce navlhlý a trochu hutnější. Borůvky jsou potom jen lehce proházené v cukru a škrobu, který zařídí to, aby se tolik neroztékaly a nerozmočily celý koláč. Další varianta by take mohla být ta, že byste půlku zamíchali přímo do těsta, ale potom tu hrozí, že koláč obarví a na řezu nebude vypadat dobře. No a to už bude ohledně přípravy tak nějak vše a ještě tu pro vás mám krátký úvod do dalšího článku.

Jelikož jsem teď byl chvíli pryč a tolik nevařil, tak se můžete těšit na další článek z cest. Tentokrát jsem se chytl nápadu s “Londýnem pro pokročilé” a pracuju na článku o Chorvatsku. Je to místo, kdebyl skoro každý, lidé ho často pomlouvají a přitom je to tam celkem zajímavé. Naše dovolená teda probíhá trochu jako v Comebacku, ale o tom až později… Můžete se tedy těšit na některé tipy, jak zde prázdniny strávit, co dělat, kde jíst anebo třeba co přivézt. 


1 hodina 30 minut

Koláč o průměru 22 centimetrů


150g změklého másla

175g cukru

3 vejce pokojové teploty

350g hladké mouky

150g jogurtu

100ml mléka

lžička vanilkového extraktu

1/2 lžičky soli

1/2 lžičky jedlé sody

1/2 lžičky prášku do pečiva

500g borůvek

100g cukru

30g škrobu

50g másla

30g cukru

150g hladké mouky


1.

Rozpalte troubu na 190°C.

2.

Máslo utřete s cukrem do pěny a pak postupně zašlehávejte vejce, dokud nevznikne pěna. (Pokud se srazí, tak nemusíte začínat znovu, ale je lepší, když je vše nadýchané.) Potom přidejte polovinu mouky, jogurt a vše promíchejte. Pak přidejte zbylou mouku, mléko, vanilkový extrakt, sůl, jedlou sodu a prášek do pečiva. Umíchejte hladké těsto a dejte ho do formy vyložené pečícím papírem. Stěny formy potom lehce potřete máslem či olejem. 

3.

Borůvky promíchejte s cukrem a škrobem a vše nasypejte na těsto.

4.

Máslo důkladně zapracujte do mouky a cukru. Jkmile získáte drobenku, tak jí posypejte celý koláč a dejte ho do vyhřáté trouby. 

5.

Připravený koláč pečte jednu hodinu, ale záleží na tom, jak vysoký ho uděláte. Hotový tedy bude tehdy, když drobenka bude lehce hnědá a po zapíchnutí špejle se vám na ni nenalepí žádné těsto.

6.

Hotový koláč nechejte vychladnout a posypejte ho moučkovým cukrem, případně vrstvou čerstvých borůvek. Podávat ho můžete buď samotný nebo třeba se šlehačkou či jogurtovou zmrzlinou.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *