Jak na nakládané okurky

Léto už je zase za půlkou a jakmile překonáte zklamání, tak je čas si uvědomit, že dozrávají okurky! Teď je ten pravý čas, kdy žačít zavařovat, protože jsou malé a křupavé. Jakmile potom přerostou, tak se uvnitř vytvoří jádřince a celá okurka je potom měkká a špatně se jí… Včera jsme udělali 10 sklenic, které u nás vystačí tak na 2 měsíce a je potřeba dodělat další, takže krom vaření se teď neděje nic zajímavého, nicméně co se kuchařky týče, tak dnes jsem vše naposledy zkontroloval a teď už čekám jen na finální podobu obálky. Tím pádem každým dnem půjdeme do tisku a vy se již v září můžete těšit na “12 měsíců v české kuchyni”! 

Nakládané okurky


30 minut

zhruba 10 sklenic o objemu 700ml


3l vody

1l octa

0,5kg cukru

90g soli

10 bobkových listů

půl hrsti nového koření, hořčičných semínek a pepře

3kg okurek

2 mrkve

2 cibule

hrst květů kopru


1.

V hrnci smíchejte vodu s octem, cukrem, solí, bobkovým listem a kořením. Vše přiveďte k varu a vařte zhruba 3 minuty.

2.

Okurky pořádně omyjte ve studené vodě. Mrkev oloupejte, nakrájejte ji na kolečka a rozdělte ji do sklenic. Cibuli také oloupejte, nakrájejte na proužky a rozdělte do sklenic. Potom přidejte okurky a pokuste se jich do sklenic nacpat co nejvíce. Nakonec přidejte kopr a vše zalijte horkým rozvarem. 

3.

Zavřené sklenice ponořte skoro po víko do horké vody a zhruba deset minut nechejte okurky zavařit. Potom je nechejte vychladnout a přibližně za týden je můžete začít jíst.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *