Kokosový cupcake s malinami

Průběžně dávám dohromady zážitky z Londýna, ale ještě mi bude pár dnů trvat, než dám dohromady celý článek, takže jsem se rozhodl, že když začíná léto a je takové horko, tak vám sem přidám jeden recept na lehký cupcake. Základ se skládá ze strouhaného kososu a malin, což z hotového cupcaku dělá i sezonní dezert, protože maliny zrovna dozrávají i u nás a nic nepatří k létu tak jako kokos. A dokonce to má i tu souvislost, že zítra začínám stáž v cukrárně Myšák, tak se opět snad posunu o něco dál v cukrařině, protože doteď se poměry surovin dodržuji jen, když recepty pzveřejňuji a předávám dál, ale jinak peču trochu od oka, což není vždycky úplně výhoda, třeba když dělám makronky, které se mi nakonec vždy spečou do jedné velké placky… 

Přejte mi tedy štěstí a již brzy se můžete těšit na článek z londýna a o něco promakanější dezerty!

 

Kokosový cupcake s malinami

 

1 hodina 30 minut

12 kusů

 

100g másla pokojové teploty 

150g cukru

2 vejce pokojové teploty

100ml mléka

225g hladké mouky

100g strouhaného kokosu

1/2 lžičky prášku do pečiva

1/2 lžičky jedlé sody

lžička vanilkového extraktu

200g smetany

50g cukru

125g mascarpone

200g čerstvých malin

opečené plátky kokosu a strouhaný kokos na ozdobu

1.

Máslo utřete s cukrem, a potom ho vyšlehejte s vejci do pěny. Přilijte mléko, přidejte mouku, kokos, prášek do pečiva, jedlou sodu, vanilkový extrakt a míchejte, dokud nezískáte hladké těsto. 

2.

Rozpalte troubu na 180°C.

3.

Připravené těsto rozdělte do dvanácti košíčků a pečte je v předehřáté troubě 40 až 45 minut, dokud nebudou na povrchu zlaté a po zapíchnutí špejle se nebude těsto lepit.

4.

Hotové košíčky nechejte vychladnout a připravte krém. 

5.

vychlazenou smetanu vyšlehejte s cukrem do tuha a pak opatrně zašlehejte mascarpone. Dejte si však pozor, abyste krém nepřešlehali, protože se může srazit.

6.

Připravený krém dejte do cukrářského pytlíku a nastříkejte ho na vychladlé košíčky. Ty potom ozdobte malinami a kokosem.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *