Tvarohové knedlíky s jahodami

Od září 2018 jsem začal pracovat na kuchařce a trochu začal zanedbávat blog. I když abych pravdu řekl, zanedbával jsem ho trochu víc. Teď uběhl skoro rok a kuchařka je téměř hotová. Za celou tu dobu se udála spousta věcí a část z nich jsem do kuchařky zaznamenal, dal jsem dohromady nějakých 80 receptů z české kuchyně a některé z nich trochu upravil. Na jednu stranu jsem čekal, že přinesu do české kuchyně něco málo nového, aby se stala trochu oblíbenější, ale na druhou jsem chtěl základy zachovat tak, jak jsou, protože někteří lidé vaří čím dál tím méně a pak neznají recept na svíčkovou na smetaně, což je pro mě jedno z nejvíce českých jídel.

Během psaní jsem nepřemýšlel nad žádnými jinými jídly, než nad těmi českými. Buď jsem vymýšlel, jak které jídlo upravit, nebo jaké vůbec do knížky zařadit a tím pádem jsem ostatní recepty úplně vytěsnil, což je taky důvod, proč se teď stále strašně těším na vaření, protože nikdy neuděláte tolik jídel, aby se vám do jiných už potom nechtělo. Už jsem si dokonce sepsal seznam asi padesáti jídel, která bych chtěl během léta uvařit, takže pokud vás moje recepty zaujaly a vaříte podle mě rádi, tak bych vám rád řekl, že jsem zpět ve světě blogerů!

Jako první jsem ještě na uzavření kapitoly o kuchařce a české kuchyni vybral tvarohové knedlíky s jahodami. Bude to na chvíli asi poslední český recept, protože jich mám už opravdu nad hlavu a zároveň teď začala sezona jahod, takže je ideální čas, abyste je uvařili i vy, protože jsou velmi jednoduché a nebude lepší příležitost, než je právě teď!

 

Tvarohové knedlíky s jahodami

 

6 porcí

1 hodina

 

250g polohrubé mouky

1 vejce

250g měkkého tvarohu

500g jahod

200g zakysané smetany

1 lžíce moučkového cukru

200g tvrdého tvarohu

 

1.

Mouku smíchejte s vejcem a tvarohem a vypracujte hladké těsto. Na pomoučněné ploše rozdělte těsto na 9 kusů, z každého udělejte placku, na každou dejte jednu jahodu a zabalte. Pokud by těsto bylo příliš řídké, tak přidejte trochu mouky, ale pamatujte, že čím víc jí přidáte, tím tužší hotový knedlík bude, takže se snažte těsto udělat opravdu tak, abyste z něj dokázali udělat knedlík, ale aby nevypadalo jako modelína.

2.

Připravené knedlíky vařte ve vroucí vodě zhruba 5 minut, dokud nevyplavou na hladinu.

3.

Zakysanou smetanu smíchejte s moučkovým cukrem. Hotové knedlíky rozkrojte a podávejte je horké se zakysanou smetanou, nastrouhaným tvarohem, trochou moučkového cukru a čerstvými jahodami.

 

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *