The Bistro

Už delší dobu jsem nepřidal žádný recept. Má to jeden prostý důvod, který zatím nebudu prozrazovat, ale určitě to bude stát za to. I přes to jsem se ale rozhodl, že nemusím psát jen a pouze recepty, tak se v tomto článku budu věnovat mé jednodenní stáži, kterou jsem absolvoval v sobotu.

Protože jsem se zde zdržel pouze 3 hodiny, tak nečekejte nějaký rozsáhlý popis všeho, co jsem dělal a jak jsem to dělal, ale spíše jako takový tip, kam zajít na dobré jídlo, respektive jen na něco malého k drinku, co se tohoto podniku týče.

Vše se odehrálo v The Bistro v Londýnské ulici. Jídla se zde obměňují každých 14 dní, takže se o nich nemůžu úplně rozepisovat, ale naleznete zde i stálou část nabídky v podobě tapas atd…

Během času stráveného v kuchyni jsem měl možnost podívat se na přípravu krevet v kadaif nudlích, masových kuliček, smažených kuřecích křidélek a také jednoho dezertu. A co od všech těchto jídel můžete očekávat?

Pro mě nejzajímavější krevety se zabalí do kadaif nudlí, osmaží se v horkém oleji a podávají se s japonskou majonézou.

Masové kuličky jsou z hovězího masa a jako v podstatě většina jídel zde jsou laděné spíše do orientu. Ochucené jsou garam masalou, koriandrem a dalším indickým kořením, jsou obalené v mouce, vejci a strouhance, osmažené a podávané s chorizo krémem a pažitkou.

Kuřecí křidélka se vykostí a opět obalí v mouce, vejci a strouhance a také se osmaží v horkém oleji. Ale ta se podávají s krémem tuňákovým.

Také zde pečou opravdu vynikající ciabatty, které se hodí snad k celé nabídce…

A nakonec dezert. Já připravoval citronový dortík s kumquaty. Vše se podává v misce a je to v podstatě citronový cheesecake. Základem jsou nadrcené sušenky s máslem, které se zalijí jemným citronovým krémem. Vše se nechá ztuhnout a podává se s nakládanými kumquaty.

Bistro celkově působí velmi příjemně, čemuž hodně přispěje personál… Obvykle jsou v takovýchto podnicích všichni bůhví jak důležití, jsou pořád ve stresu a koukají na vás, jako byste jim překáželi a jen je zdržovali, čímž samozřejmě nemůžu odsuzovat všechny, protože se těchto typů najde tak 40% z celé restaurace, ale zde si nikdo na nic nehraje, i když svými jídly by si to i mohli dovolit. Stejně tak dobře působí i interiér, protože zde není moc míst, takže není potřeba mít 20 číšníků a vyvolá to ve vás pocit přátelštější atmosféry. Část nabídky je i vegetariánská, takže si vybere opravdu každý.

The Bistro vám tedy mohu jen doporučit, protože všechno bylo naprosto dokonalé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *