Pražené nudle s kachnou

Obecně nerad vařím podle receptů a u asijské kuchyně to platí dvojnásob. Pražené nudle a rýže se u nás vždy dělají spíše ze “zbytků”, takže dát dohromady recept byla v podstatě náhoda, i když nějakou myšlenku to mělo… Na těchto jídlech je nejlepší, že můžete různě experimentovat, ať už změníte maso, nudle nebo třeba omáčku. Můžete různě obměňovat zeleninu, posypat jídlo oříšky a omáčky dělat úplně od oka, protože držet se přesného postupu po chvíli přestane mít smysl a vše dokážete odhadnout. Berte tedy tento recept jen jako jednu z možností a při dalším pokusu můžete vytvořit vlastní verzi a potom vlastně i nové originální jídlo!


2 porce

30 minut


200g vaječných nudlí

2 kachní prsa

100ml rýžového vína

50ml sojové omáčky

lžička rybí omáčky

2 lžíce třtinového cukru

1/2 zelené chilli papričky

1 centimetr tlustý kousek zázvoru

1 limeta

200g žampionů

2 jarní cibulky

hrst čerstvého koriandru

sesam na posypání


1.

Uvařte nudle podle návodu na obalu.

2.

V kastrůlku smíchejte rýžové víno, sojovou omáčku, rybí omáčku, cukr, najemno nasekanou chilli papričky, zázvor a šťávu z 1/2 limety a vše přiveďte k varu. Vařte 5 až 10 minut, dokud nevznikne malé množství husté omáčky.

3.

Kachní prsa osolte z obou stran a rozpalte pánev. Potom přidejte 2 lžíce oleje a začněte kachnu opékat kůží dolů. Opékejte ji 3 minuty, dokud nebude kůže zlatá. Potom ji otočte, ztlumte plamen na polovinu a pečte dalších 5 až 7 minut. Pokud by se začala pálit, tak ji můžete ještě několikrát otočit a pokud ji nechcete uvnitř růžovou, tak ji můžete ještě na 5 až 7 minut dopéct v troubě rozpálené na 200 stupňů.

4.

Nechejte kachnu odpočinout na prkénku a do pánve s výpekem dejte cibulku nakrájenou na kolečka a žampiony nakrájené na plátky. Opékejte zhruba minutu a pak přidejte připravenou omáčku a uvařené nudle. Vše společně prohřejte a můžete podávat.

5.

Hotové nudle podávejte s kachnou nakrájenou na plátky, sesamem, koriandrem a vše pokapejte šťávou z druhé poloviny limety.


Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *