New York Cheesecake

Způsobů, jak připravit cheesecake, je strašně moc. Nicméně způsobů, jak ho upéct tak, aby byl jemný a držel tvar, už tolik není. Ten newyorský je dokonce i velmi jednoduchý. Nemusíte nic složitě vyšlehávat, rozdělovat bílky od žloutků a v podstatě vše jen smícháte dohromady a nalijete do formy.

My obvykle děláme jen základní verzi, a potom jen nahoru dáme ovoce, nebo ho polijeme karamelem, či rozpuštěným džemem. Na podzim však podlehnu dýňovému šílenství a udělám ho s dýňovým pyré a čokoládou, nebo jen s dýňovou pěnou nahoře a takovýchto variant je opravdu hodně. Pozor si dávejte jen na poměr surovin. Například, kdybyste do směsi přilili karamel nebo něco jiného v kapalném skupenství, tak raději přidejte 1 vejce… Kdybyste ale přidávali třeba arašídové máslo, tak je podle mě lepší vše rozředit ještě trochou smetany. Čeho bych se bál nejvíce, by potom bylo ovoce. Kdybyste dělali například borůvkový cheesecake, tak celé plody klidně zamíchejte do směsi, ale kdybyste přidali pyré, tak se může stát, že na povrchu cheesecake zešedne a museli byste vše zbytečně maskovat. Je ale těžké určit, jak se bude směs po přidání jednotlivých surovin chovat. Proto je lepší si párkrát připravit základní verzi a s tou potom dále pracovat, protože vypisovat 50 receptů na různé cheesecaky s téměř identickým postupem je až zbytečné a sami uvidíte, že když si pak vytvoříte svůj vlastní poměr přidaných surovin, tak budete nejvíc spokojeni.


1 dort o průměru 20 centimetrů

2 hodiny 30 minut + chlazení


SUŠENKOVÁ VRSTVA

200g máslových sušenek

lžička skořice

100g másla (rozpuštěného)

NÁPLŇ

600g smetanového sýra

200g cukru

2 vejce

250g mascarpone

200g zakysané smetany

100g smetany

lžička škrobu


1.

Rozpalte troubu na 150°C.

2.

Sušenky rozdrťte na malé kousky například v robotu, anebo rukama v míse. Potom k nim přidejte skořici s máslem a vše důkladně promíchejte.

3.

Dno dortové formy vyložte pečícím papírem a nasypte na něj sušenkovou směs. Pečlivě vrstvu přitlačte ke dnu a trochu i do stěn. Jakmile vše bude držet tvar, tak dejte formu do trouby na 10 minut.

4.

Během pečení si připravte náplň. Do kuchyňského robota nebo do mísy dejte smetanový sýr s cukrem a šlehejte na nejvyšší otáčky, dokud se cukr nerozpustí. (Případně stačí jen ručně prošlehat metlou.) Potom přidejte všechny ostatní suroviny a vše ještě prošlehejte, dokud nezískáte hladkou směs. (Pokud byste cheesecake dále ochucovali, tak suroviny přidejte společně s ostatními po šlehání sýra s cukrem.)

5.

Vyndejte z trouby formu se sušenkami a dejte ji do hlubokého plechu. Potom přiveďte k varu vodu a nalijte ji do plechu tolik, aby hladina dosahovala zhruba 2 až 3 centimetry ode dna formy.

6.

Do formy nalijte připravenou směs a vše pečte 2 hodiny.

Hotový cheesecake nechejte vychladnout, a potom ho dejte do lednice alespoň na 2 až 3 hodiny. Potom otevřete formu a ztuhlý by měl cheesecake bez problému jít zvednout, abyste odstranili pečící papír.


 

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *