klasické houskové knedlíky

Houskový knedlík je snad nejzákladnější českou přílohou. Troufnete si ho však uvařit sami? Spousta lidí s tím může mít problém, ale chce to jen pár pokusů (a recept po prababičce) a stane se z toho velmi jednoduchá záležitost!


2 hodiny

4 kusy


Kvásek:

1 kostka čerstvého droždí (42g)

lžička hrubé mouky

lžička cukru

2 lžičky vlažného mléka

Těsto:

1 kg hrubé mouky

3 vejce

500ml vlažného mléka

hrst soli

2 starší housky / 2 až 3 starší rohlíky nakrájené na kostky velké zhruba 1,5 centimetru

olej na potření


1.

Nejprve si připravte kvásek. V hrnku smíchejte droždí, mouku, cukr a mléko a nechejte vše alespoň 10 minut kynout.

2.

Jakmile kvásek vyběhne pod okraj stěny hrnku, tak do kuchyňského robotu nebo do velké mísy dejte mouku, vejce mléko, sůl, vykynutý kvásek a uhněťte hladké těsto. Nechejte ho hodinu kynout a pak zapracujte housku/rohlík. (Během přidávání soli a kvásku do mísy si jen dejte pozor, aby spolu co nejméně přišli do kontaktu, dokud vše nezačnete hníst.)

3.

Na pomoučněné ploše těsto rozdělte na 4 kusy a vyválejte jednotlivé knedlíky. Nechejte je ještě 15 minut odpočinout a můžete začít s vařením.

4.

V hrnci přiveďte vodu k varu a trochu ji osolte. Potom do ní dejte připravené knedlíky a vařte je 10 minut z jedné strany, potom je otočte a vařte dalších 10 minut. Jakmile budou knedlíky uvařené, tak je přendejte na plech, propíchejte je například dřevěnou špejlí, aby se nesrazily a nakonec je trochu potřete olejem.


Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *