kremrole

Rozhodl jsem se, že se začnu trochu více věnovat české kuchyni. A to tak, že budu vařit jen ze surovin, které pocházejí z České republiky. V této části webu tedy uvidíte jídla, která jsou 100% česká. Takže žádná vanilka, čokoláda a ani různé druhy koření, které odsud nepocházejí…

Jako první recept pouze z českých surovin jsem připravil kremrole. Je to jeden z mých oblíbených dezertů a jsou pouze z mouky, vody, oleje, másla, vajec a cukru. Nejsou ale úplně jednoduché. Skládají se z listového těsta, které se na prvních pár pokusů nemusí povést… Nicméně, u kremrolí není potřeba, aby těsto hodně listovalo, takže se vlastně na poprvé ani povést nemusí. Při přípravě krému už se pak nemůže nic pokazit. Je potřeba mít kuchyňský teploměr, protože se bílky musí zahřát na 70°C, ale jinak je příprava velmi jednoduchá.


20 kusů

1 hodina + příprava těsta


500g listového těsta

lžíce másla

1 vejce

3 bílky

150g cukru

moučkový cukr na posypání


1.

Rozpalte troubu na 190°C.

2.

Těsto rozválejte na slabý plát a rozkrájejte ho na proužky široké 2 – 3 centimetry. Trubičky na kremrole potřete máslem a namotejte na ně těsto tak, aby se vždy trochu překrývalo. Připravené je potřete rozšlehaným vejcem, dejte je na plech s pečícím papírem a pečte je 15 – 20 minut, dokud nebudou zlaté, ale ne příliš křupavé.

3.

Upečené kremrole nechejte vychladnout a pak je sundejte z trubiček.

4.

Během pečení připravte sněhovou náplň. Do malého kastrolu dejte vařit vodu. Do mísy dejte bílky s cukrem a vše začněte pomalu míchat nad hrncem s vařící se vodou. (Ale nešlehejte.) Až bílky dosáhnou teploty 70°C, tak je sundejte z hrnce a začněte šlehat na nejvyšší otáčky, dokud nevznikne tuhý lesklý sníh.

5.

Pomocí cukrářského sáčku naplňte kremrole sněhem a hotové je poprašte moučkovým cukrem.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *