indiánci

Indiánci, kremrole a zkrátka vše, co je plněné hustým lesklým sněhem, jsou mými oblíbenými českými dezerty. Jejich příprava se může zdát složitá, ale naopak je vše jednodušší, než byste předpokládali. Je však potřeba mít správné náčiní, protože je třeba zahřát bílky na správnou teplotu, aby dobře držely a nejedli jste je úplně syrové…

Také piškoty vyžadují trochu cvik, ale potom bude jejich příprava zcela jednoduchá. Ze začátku je klidně pečte delší dobu. Sice se vám pak možná budou zdát vysušené, ale to napraví bílkový sníh, zatímco kdybyste je upekli málo, tak by po vychladnutí navlhly a druhý den už byste měli problémy s tím, jak je nepoškozené dostat z lednice. Nicméně i kdyby se vám již zdály upečené a po vychladnutí by stejně nešly odlepit od plechu, tak je zkuste neporušené přendat do sáčku a několik dní proschnout. Samozřejmě jdou použít i vlhké piškoty, ale budou velmi měkké a bude se s nimi hůře manipulovat…


30 kusů

1 hodina 30 minut


 

PIŠKOTY:

3 vejce (žloutky a bílky odděleně)

150g cukru

špetka soli

120g hladké mouky

 

KRÉM:

6 bílků (pokud byste dělali například poloviční dávku, tak 1 bílek postačí zhruba na 5 kusů)

300g cukru

 

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA

300g 70% čokolády

50g másla


1.

Rozpalte troubu na 170°C.

2.

Vyšlehejte žloutky s 50g cukru do pěny.

3.

Šlehejte bílky se špetkou soli, dokud nevznikne tuhý sníh. Pak začněte postupně přidávat 100g cukru a opět šlehejte, až vznikne pevný lesklý sníh.

4.

Smíchejte žloutkovou pěnu se sněhem a zhruba třetinu přidejte k mouce. Opatrně třetinu směsi promíchejte s moukou a přidejte zbytek. Míchejte, dokud nevytvoříte hladké těsto, ale je lepší, když občas zůstane kousek sněhu (ne hrudka mouky), než když z těsta zbytečně vymícháte vzduch.

5.

Těsto přelijte do cukrářského pytlíku a na plech s pečícím papírem udělejte piškoty o průměru 5 centimetrů. (Udělejte jich raději více, kdyby se některé nepovedly.)

6.

Piškoty pečte 20 až 25 minut.

7.

Bílky smíchejte s cukrem a vše dejte nad vodní lázeň. (Přiveďte v rendlíku vodu k varu a položte na něj mísu s bílky.) Míchejte nad parou, ale nešlehejte, dokud bílky nedosáhnou teploty 70°C.

Potom je začněte šlehat na nejvyšší otáčky zhruba 3 minuty, dokud nevznikne pevný lesklý sníh.

8.

Hotový sníh pomocí cukrářského pytlíku naneste na piškoty a dejte je vychladit.

9.

Během chlazení rozpusťte čokoládu s máslem a dejte ji do vyšší nádoby se širokým hrdlem.

10.

Jednotlivé indiánky namáčejte v čokoládě a dejte je opět vychladit, dokud čokoláda neztuhne.

 

 

TIP: Jelikož je rozpuštěná čokoláda celkem tuhá, můžete ji trochu naředit, aby na indiáncích nebyla příliš velká vrstva čokolády. Nicméně naředěná čokoláda potom neztuhne tak, aby po vychlazení křupala.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *