marshmallow

Na tomto webu nečekejte jen samé úpravy starých rodinných receptů, ale i něco, co je nové, moderní a dokáže zaujmout. U všech jídel se klade důraz na čerstvost a kvalitu. Také využití lokálních surovin a kombinování jednoduchých složek bez zbytečně dlouhých receptů s tisíci ingrediencemi. Tyto jednotlivé složky společně vytváří web, který bude inspirativní a hlavně maximálně originální.

marshmallow

Marshmallow lze opékat na ohni, můžete s ním ozdobit dort, nebo ho rozpustit a vymýšlet vlasní recepty. Základem těchto možností ovšem nemusí být marshmallow z obchodu. Domácí příprava je opravdu jednoduchá, a jelikož se marshmallow skládá v podstatě jen cukru, tak je i úklid maximálně jednoduchý, protože se marshmallow po namočení do teplé vody rozpustí.

Můj recept je na 60 kusů, které jsou veliké zhruba 3x3cm. Pokud by se vám zdálo, že je to zbytečně veliké množství, tak se nemusíte obávat, protože marshmallow lze skladovat v suchu poměrně dlouhou dobu.

V základním receptu si vystačíte s cukrem, želatinou, vodou, moučkovým cukrem a kukuřičným škrobem. Dále potom lze přidat vanilku, mátový extrakt, nebo nějakou barvu…

 

25 minut + tuhnutí přes noc

60 kusů

 

40g želatiny

450g cukru

300g vody

50g kukuřičného škrobu

150g moučkového cukru

 

1.

V kastrůlku smíchejte 450g cukru a 200g vody. Vše začněte zahřívat.

Sirup nemíchejte a zahřejte ho na 115°C / 240°F.

2.

V kuchyňském robotu smíchejte želatinu se zbytkem vody a začněte šlehat. Během šlehání přilívejte horký sirup. Jakmile budete mít všechen sirup smíchaný se želatinou, tak začněte šlehat na nejvyšší otáčky.

Celou směs šlehejte zhruba 2 minuty, dokud nezíská bílou barvu a nebude vypadat jako tuhý sníh na pusinky…

3.

V misce si smíchejte moučkový cukr se škrobem a trochu nasypte na dno nádoby, ve které bude marshmallow tuhnout. Okraje vyložte alobalem a hned poté sem nalijte vyšlehanou směs. Vrch posypejte trochou cukru se škrobem a uhlaďte povrch.

4.

Nechejte vše přes noc ztuhnout a následně marshmallow rozkrájejte na kostky o rozměrech 3x3cm. Připravené kostky obalte ve zbytku cukru se škrobem a přebytečného cukru se zbavte pomocí síta.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *