hot chocolate

Na tomto webu nečekejte jen samé úpravy starých rodinných receptů, ale i něco, co je nové, moderní a dokáže zaujmout. U všech jídel se klade důraz na čerstvost a kvalitu. Také využití lokálních surovin a kombinování jednoduchých složek bez zbytečně dlouhých receptů s tisíci ingrediencemi. Tyto jednotlivé složky společně vytváří web, který bude inspirativní a hlavně maximálně originální.

 

horká čokoláda s kardamonem

 

Pod pojmem horká čokoláda si dnes spousta lidí vybaví jen „hnědý prášek“, který je zalitý teplým mlékem a v horším případě horkou vodou. Rtuť teploměru ovšem již razantně klesla, a proto jsem si řekl, že je nejvyšší čas na poctivou a hlavně hustou horkou čokoládu, která nebude představovat pouze obarvené mléko. Základem je smetanový karamel a kardamon. Ve výsledku tyto 2 přísady budou jen nepatrné, ale i přes to, že jsou to maličkosti, budou ve výsledku zastupovat velmi důležitou roli.

Při přípravě čokolády zvolte nejlepší kakao a čokoládu. Kvalitní suroviny platí samozřejmě u všech receptů, nicméně zde rozdíly poznáte. Celý recept je jako většina zaměřený na jednoduchost, takže jsem nehledal například různé postupy, jak správně našlehat mléko, ale záměr byl takový, abyste i s omezenými možnostmi dokázali připravit čokoládu alespoň podobné kvality, jako v některých francouzských kavárnách.

Na závěr bych jen zmínil, že i když je recept na 2 hrnky, tak ne pro všechny to bude přiměřeně velká porce. Jelikož je čokoláda velmi sytá, tak bych nedoporučoval ji kombinovat s těžkými čokoládovými dezerty, ale třeba jen čerstvými malinami a šlehačkou…

 

DOBA PŘÍPRAVY: 15 minut

NA 2 HRNKY:

 

50g cukru

25ml vody

100g smetany

3 lusky kardamonu

2 ůžičky kakaa

50g 70% čokolády

200ml mléka

 

100ml mléka na našlehání

 

 

 

1.

V kastrůlku smíchejte cukr s vodou a začněte zahřívat. Vše vařte bez míchání několik minut, dokud nezačne cukr zlátnout. Až se vám bude karamel líbit, tak přilijte smetanu. Jakmile přestane pěnit, tak přidejte rozkrojený kardamon.

2.

Karamel s kardamonem opět zahřívejte a přidejte kakao s čokoládou. Jakmile bude čokoláda rozpuštěná, tak přilijte mléko. Přiveďte čokoládu k varu.

3.

Čokoládu vařte asi minutu. Během celého procesu ji šlehejte metličkou.

4.

Mléko na pěnu dejte do kastrůlku a začněte zahřívat. Mějte zapnutý maximální plamen a šlehejte metličkou. Zhruba před bodem varu byste měli získat pěnu, která udrží tvar.

Pokud ovšem máte možnost mléko našlehat profesionálněji, tak neváhejte a připravte si dokonale pevnou pěnu…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *