kachna a pyré z květáku a batátů

Na tomto webu nečekejte jen samé úpravy starých rodinných receptů, ale i něco, co je nové, moderní a dokáže zaujmout. U všech jídel se klade důraz na čerstvost a kvalitu. Také využití lokálních surovin a kombinování jednoduchých složek bez zbytečně dlouhých receptů s tisíci ingrediencemi. Tyto jednotlivé složky společně vytváří web, který bude inspirativní a hlavně maximálně originální.

KACHNA A PYRÉ Z KVĚTÁKU A BATÁTŮ

DOBA PŘÍPRAVY: 45 min.

NA 6 PORCÍ:

6 kachních prsou

sůl, olivový olej

4 lžíce másla

200g batátů + 50g na grilování

200g květáku + 50g na grilování

2 lžíce másla

25g šalotky

1/4 hrnku vody z vaření zeleniny

lžíce třtinového cukru

100g smetany

1.

Oloupejte batáty a nakrájejte je na kostky o hraně zhruba 1,5 cm. Dejte je do vroucí vody a vařte 10 min. Květák jen rozdělte tak, jak se rozpadne a až se budou batáty 10 min. vařit, tak k nim přidejte kousky květáku. Vše osolte a vařte dalších 15 min.

Po uvaření si schovejte 1/4 hrnku vody z vaření a zbytek vylijte, nebo použijte při přípravě zeleninového vývaru.

2.

Zbylých 50g batátů a květáku nakrájejte na slabé plátky, promíchejte je se lžící olivového oleje a osolte je. Jednotlivé plátky rozložte na gril a grilujte z každé strany 2 – 3 minuty, dokud nezískají kouřový nádech a trochu nezměknou. I přes to by ale měly kousky být stále trochu křupavé.

3.

rozpalte troubu na 200°C

4.

Kachnu důkladně osušte a jen ji osolte z obou stran. V pánvi rozpalte trochu oleje a začněte opékat kachnu kůží dolů. Opékejte ji 3 minuty. Potom ji otočte a opékejte další 2 minuty. Nyní ji dejte do pekáčku, pod kachnu dejte 4 lžíce másla a pečte ji 6 – 7 minut.

5.

Mezitím nakrájejte najemno šalotku a opékejte ji v hrnci na másle, dokud nezesklovatí. Potom přidejte uvařenou zeleninu a opékejte ji maximálně minutu, dokud se nezačne sama rozpadat. Poté přilijte vodu z vaření, přidejte cukr a přilijte 100g smetany.

Nechejte vše přivést k varu a po jedné minutě vše přendejte do mixéru. Mixujte na nejvyšší otáčky několik minut, abyste získali krásně jemné a světle žluté pyré. Nakonec jen dosolte podle chuti.

6.

Hotovou kachnu přendejte opatrně na prkénko a nechejte ji 5 – 10 minut odpočinout. Potom ji překrojte na půl a podávejte ji společně s pyré, grilovanou zeleninou a jedlými květy.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *