preclíky

Na tomto webu nečekejte jen samé úpravy starých rodinných receptů, ale i něco, co je nové, moderní a dokáže zaujmout. U všech jídel se klade důraz na čerstvost a kvalitu. Také využití lokálních surovin a kombinování jednoduchých složek bez zbytečně dlouhých receptů s tisíci ingrediencemi. Tyto jednotlivé složky společně vytváří web, který bude inspirativní a hlavně maximálně originální.

PRECLÍKY

Preclíky jsem si oblíbil v Německu, kde je podávají namazané máslem. Mají tu výhodu, že je můžete jíst několik dní, ale i tak jsou nejlepší čerstvě upečené. Při přípravě se dá různě experimentovat. Například těsto připravit s pivem, anebo  je posypat nejen solí, ale třeba i mákem, či kmínem.

DOBA PŘÍPRAVY: 3 hodiny

NA 8 KUSŮ:

balíček sušeného droždí

1/2 lžičky cukru

100ml vlažné vody

400g hladké mouky

5g soli

30g másla

100ml světlého piva

lžíce jedlé sody

1l vody

žloutek

lžíce vody

sůl / kmín / mák

1.

Smíchejte droždí s cukrem a vodou. Nechejte pár minut odstát a mezitím zapracujte máslo do mouky. Až budete mít máslo zapracované v mouce a droždí začne pracovat, tak můžete mouku s droždím smíchat. Potom přidejte sůl, pivo a vypracujte hladké těsto – pokud by bylo řídké, tak přidejte ještě 50g mouky. Buďte ale opatrní, aby se v těstu nevytvořily hrudky.

2.

Těsto nechejte 2,5 hodiny kynout.

3.

V hrnci přiveďte k varu vodu, potom přidejte jedlou sodu a hrnec odstavte.

4.

Nakynuté těsto rozdělte na 8 dílů, z každého vyválejte dlouhý váleček a vytvarujte preclíky. Připravené preclíky namočte do vody zhruba na 15 vteřin. Dejte je na plech a nechejte oschnout. Po pár minutách preclíky potřete žloutkem rozšlehaným s vodou, posypejte je solí, kmínem, či mákem a pečte je na 250 stupňů dokud nebudou mít tmavě hnědou barvu (zhruba 10 min.).

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *